Domki i Apartamenty nad morzem
 
 

Wycieczki i ciekawe miejsca

Wycieczki i ciekawe miejsca

W tym miejscu postaramy się umieszczać relację i recepty na wycieczki i ciekawe miejsca w Białogórze. Mamy nadzieję że dzięki tym relacjom przybliżymy Panstwu naszą okolicę i zachęcimy do jej odwiedzenia.

Rodzinna atmosfera, spokojna okolica, piękna plaża, bliskość przyrody oraz doskonała lokalizacja miejscowości będącej punktem wypadowym do Trójmiasta, Łeby, na Półwysep Helski to najważniejsze atuty naszej oferty wypoczynkowej.

Przede wszystkim – plaża

Największą atrakcją miejscowości jest oczywiście szeroka piaszczysta plaża położona nad otwartym morzem. Dalej ciągnie się pasmo dość okazałych wydm. W odległości 2,5 km na północny wschód od wsi znajduje się najwyższa zalesiona wydma, od której wzięło nazwę letnisko. Wokół ciągną się sosnowe lasy, gdzie można spacerować, zbierać grzyby lub jagody.

Atrakcję stanowi też pobliska stadnina z zagrodami (sprytnie udającymi ryglowe), zadbanymi końmi oraz małą karczmą, gdzie amatorzy konnych eskapad toczą pogawędki przy piwie. W Białogórze działa komunikacja miejska na trasie centrum – plaża. W tej roli występują wozy zaprzężone w konie, jakby żywcem przeniesione z westernów.

Niedaleko od morza położony jest rezerwat Białogóra (pow. 211,07 ha), który chroni fragmenty nadmorskiego lasu bagiennego oraz boru bażynowego. Lasy otaczają rozległe obniżenia terenu za wydmami. Na wiosnę i częściowo latem stoi tu woda. Na kwaśnym podłożu występuje wiele rzadkich gatunków roślin typowych dla flory atlantyckiej: woskownica europejska, wrzosiec bagienny, brzeżyca jednokwiatowa, sit sztywny, wełnianeczka darniowa oraz trzy gatunki rosiczki. Rezerwat jest jednym z dwóch miejsc w Polsce, gdzie rośnie trawa ponikło wielołodygowe, bardzo rzadką trawą jest także przygiełka brunatna. Niestety cennemu torfowisku coraz bardziej zagrażają turyści. Podobno nawet budowa drogi na plażę doprowadziłaby do odwodnienia terenu i powolnej degradacji środowiska.

 

Zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem: info@siedlisko-bialogora.pl

Znajdą nas Państwo również na naszym Fanpage na Facebooku oraz Twitter

Pozostajemy do Państwa dyspozycji pod numerami telefonów:

tel. +48 601 353 188
tel. +48 601 353 177

Top